15 Września
Zawody w trakcie

Spławikowe GPx Okręgu Poznańskiego 2024 seniorów - IV tura

Informujemy, że zgodnie z Okręgowym Kalendarzem Imprez i Zawodów Wędkarskich na 2024 rok,  odbędą  się Spławikowe Zawody Wędkarskie zaliczane do cyklu zawodów Grand Prix Okręgu, które zostaną zorganizowane i przeprowadzone w czterech turach w następujących terminach i miejscach:

I TURA                  28.04.2024 - Zbiornik Jaraczewo                                    organizator:  Koło Kórnik
II TURA                 26.05.2024 - Zbiornik Rydzyna                                        organizator:  Koło Rawicz
III  TURA              07.07.2024 - Rzeka Warta w Poznaniu                          organizator:  Koło Odlewnik Śrem
IV  TURA              15.09.2024 - Łowisko Balaton / Miejska Górka             organizator:  Koło Rawicz

Prawo startu:
w zawodach prawo startu mają Członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego .
Wszyscy zawodnicy muszą posiadać opłaconą składkę członkowską PZW na 2024 rok oraz posiadać stosowne zezwolenie na amatorski połów ryb.
Zawody rozegrane zostaną zgodnie z obowiązującymi Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego.
W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja Indywidualna i drużynowa

UWAGA !
Na podstawie decyzji Okręgowego kapitanatu Sportu wprowadzono następującą zmianę w zapisach Regulaminu Zawodów -  Klasyfikacja Generalna Spławikowych Zawodów GPO:
 -  Do indywidualnej klasyfikacji generalnej  zaliczane będą najlepsze wyniki uzyskane w trzech turach
    zawodów.  (najgorsza tura zawodów GPO 2024 nie będzie brana pod uwagę)
 -  Do drużynowej klasyfikacji generalnej     zaliczane będą wyniki z wszystkich 4 tur.

Ryby zaliczane do punktacji:
Do punktacji zaliczane będą ryby z zachowaniem wymiarów i okresów ochronnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lipca 2023 roku w sprawie szczegółowych warunków ochrony i połowu ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych.

Główna Komisja Sędziowska:
I  Tura zawodów

Sędzia Główny: Jarosław Laudański
Koordynator Zawodów: Mirosław Grewling, tel. kont. 695 623 417

Zgłoszenia do zawodów:

Poprzez Formularz zgłoszeniowy on-line ( zalecane ) W przypadku problemów z obsługą formularza,pisemne zgłoszenia proszę przesłać na karcie zgłoszenia na adres:sport@pzw.poznan.pl w terminie do 15 Kwietnia 2024r.

Lista zgłoszonych zawodników zostanie opublikowana na stronie internetowej Okręgu PZW w Poznaniu.

Koszty uczestnictwa:
Opłata startowa za Turę wynosi:
Zawodnicy 100.00 zł brutto
Trenerzy i inne osoby towarzyszące  30.00 zł brutto.
Obowiązek wpłaty na wszystkie tury zawodów.  ( decyzja OKS)

Opłaty należy dokonać na konto: Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu, ul. Znanieckiego 9,
60- 682 Poznań  Nr.
63 1090 1476 0000 0001 2314 4829 z dopiskiem:   Spławik GPO 2024
W przelewie prosimy podać nazwiska zawodników i nazwę koła / klubu PZW w terminie do 15 kwietnia 2024r.
W razie rezygnacji z udziału w zawodach, turze zawodów opłata startowa nie będzie zwracana.

• 15 Września 2024, godz. 00:00

HARMONOGRAM  NA  WSZYSTKIE  TURY  ZAWODÓW  GPO

6:30                 Otwarcie sekretariatu zawodów

6:45                 Ceremonia otwarcia zawodów

7:30                 Pierwszy sygnał wejście na stanowiska

9:30                 Rozpoczęcie łowienia

13:30                Zakończenie łowienia

13:30-14:30      Ważenie na stanowiskach

15.00                Posiłek

15:30               Ogłoszenie wyników

16:00               Oficjalne zakończenie tury zawodów

OBECNOŚĆ  WSZYSTKICH  UCZESTNIKÓW  W  CEREMONII  OTWARCIA  I  ZAMKNIĘCIA  ZAWODÓW JEST  OBOWIĄZKOWA

W związku ze zmieniającym się stanem wody w zbiorniku, prosimy o wyposażenie się w platformy do budowy stanowiska, oraz w buty gumowe typu wodery.

Pliki do pobrania