Ruszyły zapisy na otwarte zawody wędkarskie, które zostaną rozegrane w niedzielę 1 września na stawie nr 4 w Siepietnicy. Główną nagrodą jest puchar Prezesa Koła Wędkarskiego w Bieczu.
Szczegóły wyżej....
Regulamin Zawodów gruntowo - spławikowych na Łowisku PZW Siepietnica–01.09.2024r
„O Puchar Prezesa Koła PZW Biecz"
- Zawody rozgrywane przy użyciu technik gruntowych-rzutowych, z dopuszczeniem wyłącznie dwóch wędek, wyposażonych w dowolny dozownik zanęty (podajnik methodfeeder, koszyczek feeder, sprężyna zanętowa lub inny koszyczek zanętowy) lub ciężarek oraz techniki spławikowej.
- Dopuszczalne jest łączenie metody gruntowej i spławikowej – każda metoda po jednej wędce lub jedna metoda na obu wędkach.
- Zawodnik może posiadać przy sobie dowolną ilość wędek, które może dowolnie zmieniać w trakcie łowienia.
- Podczas zawodów będą obowiązywały 2 sygnały:
a) sygnał – można nęcić i łowić
b) sygnał – koniec zawodów
- Zawody są jednoturowe, trwają 4 godziny i są organizowane bez podziału na kategorie
- Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zawodach tylko w obecności pełnoletniego opiekuna.
- Podczas zawodów można korzystać z mechanicznych lub elektronicznych sygnalizatorów brań.
- Dopuszcza się stosowanie zanęt i przynęt pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego także w postaci peletu i kulek proteinowych. Zabrania się stosowania jako przynęty żywych oraz martwych ryb a także filetów z ryb. Zabrania się stosowania przynęt sztucznych.
- Nęcenie odbywa się za pomocą ręki, procy, kobry, podajnika methodfeeder, koszyczka feeder, sprężyny zanętowej lub innego koszyka zanętowego, pojemnika (kubeczka) znad wody umieszczonego na szczytówce wędki.
- Zakaz nęcenia przy użyciu łódki zanętowej oraz rakiet zanętowych i spombów.
- Całkowity zakaz używania echosondy. Zakaz używania markerów oraz innych urządzeń do oznaczania punktów na wodzie przed oraz podczas zawodów.
- Zarzucanie zestawu, nęcenie oraz holowanie ryb może odbywać się tylko w granicach swojego stanowiska.
- Ryba zacięta przed sygnałem kończącym zawody zostanie zaliczona do punktacji, jeżeli zostanie wyjęta z wody do 15 minut od sygnału kończącego zawody.
- Ryby należy przechowywać w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach lub w specjalistycznych workach karpiowych.
- Podczas zawodów wędkarz powinien być obowiązkowo wyposażony w:
- podbierak
- matę lub kołyskę karpiową.
- Zawody rozgrywane są na „żywej rybie”. Ryby zaliczane do punktacji : amur, karp, krąp, karaś, leszcz, lin, płoć, wzdręga, okoń, jazgarz,
- Wymiary ochronne podczas zawodów nie obowiązują.
- Złowione amury należy natychmiast zgłosić telefonicznie do organizatora, celem ich możliwie szybkiego zważenia i wypuszczenia do wody.
- O końcowej klasyfikacji decyduje łączna masa złowionych ryb przez zawodnika.
Kapitanat Sportowy przy Kole PZW Biecz