Relacja z zarybienia pstrągiem potokowym

Jarosław Pawlak

W dniach 18 i 19 marca oraz 6 kwietnia 2024 r. wykonano zarybienie narybkiem wiosennym pstrąga potokowego w łącznej ilości 19 750 szt.

Zarybiono następujące wody: rzeka Biała Przemsza z dopływami, rzeka Biała,   potok Jasienica, potok Puńcówka, potok Bobrówka, rzeka Olza, rzeka Drama.

Pstrągi potokowe pochodziły z gospodarstwa Rybackiego w Bielsku Białej–Olszówka. Przeciętna długość pstrąga 8-12 cm, ryby były w bardzo dobrej kondycji, nie odnotowano strat w transporcie.

W dniu 26 marca 2024 r. rzekę Czarną Przemszę w obwodzie rybackim rz. Przemsza nr 1 w ilości 200 kg oraz w dniu 27 marca 2024 r. zarybiono również Kanał Szczakowski dwulatkiem pstrąga potokowego w ilości 100 kg  z Hodowli Ryb łososiowatych w Zawoi.

W zarybieniach uczestniczyli działacze z Kół, wędkarze, młodzież, pracownicy etatowej Straży Rybackiej, Społecznej Straży Rybackiej, pracownicy działu GRW, obecny był również przedstawiciel Wód Polskich i Państwowej Straży Rybackiej.

Wszystkim uczestnikom za udział w akcji zarybieniowej oraz okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Dział GRW

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.

Podobne wiadomości