Posiedzenie Prezydium ZG PZW – luty 2023

• 26 lutego 2023, 13:25

• 1 minut czytania

24 lutego 2023 r. w „Domu Wędkarza” w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z udziałem Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej - kol. Kazimierza Kupriana, Rzecznika dyscyplinarnego ZG – kol. Henryka Macha i  kol. Edwarda Fornalika – Przewodniczący Głównej Komisji Odznak, członka ZG. Obradom przewodniczyła Prezes ZG kol. Beata Olejarz.

Przyjęto przedstawiony przez Prezesa ZG porządek obrad, a następnie protokół z ostatniego posiedzenia Prezydium ZG.

Kol. Beata Olejarz – Prezes ZG PZW omówiła zagadnienia poruszane podczas cotygodniowych spotkań on-line członków Prezydium ZG PZW.
Wiceprezes ZG ds. sportu - kol. Dariusz Ciechański, przedstawił wnioski Głównego Kapitanatu Sportowego wraz z projektami uchwał dotyczących:

• ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spinningowym z brzegu – Bułgaria 2023,
  • ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata Klubów w wędkarstwie feederowym – Irlandia 2023,
  • zmiany składu kadry PZW w dyscyplinie karpiowej i dyscyplinie spławikowej kobiet.

Uchwały zostały podjęte przez członków Prezydium ZG PZW.

Następnie kol. Marcin Mizieliński – Dyrektor Biura ZG PZW przedstawił informację z bieżących prac Biura ZG PZW dot. m.in. sprawozdawczości finansowej oraz w zakresie zagospodarowania i ochrony wód za rok 2022, a także prac związanych z uczestnictwem  ZG PZW w Targach „Rybomania 2023”.

Kol. Henryk Mach – Rzecznik dyscyplinarny ZG PZW przedstawił informacje z działalności w okresie od września 2022 r do lutego 2023 r.

Następnie podjęto, na wniosek Głównej Komisji Odznak, uchwałę o nadaniu kol. Renacie Pietuńko O/PZW w Poznaniu i kol. Mariuszowi Szlachetka O/PZW w Krakowie Złotej odznaki PZW z Wieńcami. Gratulujemy.

Na zakończenie posiedzenia, kol. Jacek Grobelny – Przewodniczący Komisji ZG PZW ds. zmian Statutu PZW, przedstawił propozycję dotyczącą ustalenia terminu spotkań władz i organów PZW w celu omówienia opracowanego projektu nowego Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego. Decyzją Prezydium ZG PZW spotkanie takie odbędzie się w miesiącu marcu 2023 r. Termin zostanie podany w najbliższym komunikacie.

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.

Podobne wiadomości